PLEASE NOTE THAT WE NO LONGER
INSTALL NEW TIRES PURCHASED EXTERNALLY
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$164.81/wheel
| Part Number | 083389 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2535.00 |
| Lug Seat | Flat |
| Weight | - |
0 Available
39 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$164.81/wheel
| Part Number | 083389 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2535.00 |
| Lug Seat | Flat |
| Weight | - |
0 Available
39 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$247.72/wheel
| Part Number | 083169 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 95.1 |
| Load Capacity | - |
| Lug Seat | Flat |
| Weight | 42.00 |
0 Available
5 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
$247.72/wheel
| Part Number | 083169 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 95.1 |
| Load Capacity | - |
| Lug Seat | Flat |
| Weight | 42.00 |
0 Available
5 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Weight | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 083168 | 18x8 +35 | 6 x 5.5" (139.7mm) | 95.1 | - | Flat | 42.00 | Out of Stock | $209.31 |
| 083169 | 20x9 +35 | 6 x 5.5" (139.7mm) | 95.1 | - | Flat | 42.00 | Low Stock * | $247.72 |
| 083388 | 17x7.5 +35 | 6 x 5.5" (139.7mm) | 95.1 | 2535.00 | Flat | - | Out of Stock | $181.21 |
| 083389 | 17x7.5 +10 | 6 x 5.5" (139.7mm) | 106.1 | 2535.00 | Flat | - | In Stock * | $164.81 |