PLEASE NOTE THAT WE NO LONGER
INSTALL NEW TIRES PURCHASED EXTERNALLY
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$165.07/wheel
| Part Number | 083486 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 67.1 |
| Load Capacity | 1587.00 |
| Lug Seat | Conical |
0 Available
86 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$165.07/wheel
| Part Number | 083486 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 67.1 |
| Load Capacity | 1587.00 |
| Lug Seat | Conical |
0 Available
86 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$195.50/wheel
| Part Number | 083487 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 67.1 |
| Load Capacity | - |
| Lug Seat | - |
0 Available
51 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$195.50/wheel
| Part Number | 083487 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 67.1 |
| Load Capacity | - |
| Lug Seat | - |
0 Available
51 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$216.81/wheel
| Part Number | 083488 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 67.1 |
| Load Capacity | - |
| Lug Seat | - |
0 Available
50 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$216.81/wheel
| Part Number | 083488 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 67.1 |
| Load Capacity | - |
| Lug Seat | - |
0 Available
50 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$251.37/wheel
| Part Number | 083489 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 67.1 |
| Load Capacity | - |
| Lug Seat | - |
0 Available
54 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$251.37/wheel
| Part Number | 083489 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 67.1 |
| Load Capacity | - |
| Lug Seat | - |
0 Available
54 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 083486 | 17x7 +45 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 67.1 | 1587.00 | Conical | In Stock * | $165.07 |
| 083487 | 18x7.5 +48 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 67.1 | - | - | In Stock * | $195.50 |
| 083488 | 19x7.5 +48 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 67.1 | - | - | In Stock * | $216.81 |
| 083489 | 20x8.5 +48 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 67.1 | - | - | In Stock * | $251.37 |