PLEASE NOTE THAT WE NO LONGER
INSTALL NEW TIRES PURCHASED EXTERNALLY
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$235.16/wheel
| Part Number | R280-1980-31BN+45C634 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Centerbore | 63.4 |
| Load Capacity | 2205.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 32.10 |
0 Available
43 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$235.16/wheel
| Part Number | R280-1980-31BN+45C634 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Centerbore | 63.4 |
| Load Capacity | 2205.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 32.10 |
0 Available
43 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$269.65/wheel
| Part Number | R280-2090-31BN+40C634 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Centerbore | 63.4 |
| Load Capacity | 2205.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 36.50 |
0 Available
38 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$269.65/wheel
| Part Number | R280-2090-31BN+40C634 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Centerbore | 63.4 |
| Load Capacity | 2205.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 36.50 |
0 Available
38 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Weight | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| R280-1980-31BN+45C634 | 19x8 +45 | 5 x 4.25" (108mm) | 63.4 | 2205.00 | Conical | 32.10 | In Stock * | $235.16 |
| R280-2090-31BN+40C634 | 20x9 +40 | 5 x 4.25" (108mm) | 63.4 | 2205.00 | Conical | 36.50 | In Stock * | $269.65 |