PLEASE NOTE THAT WE NO LONGER
INSTALL NEW TIRES PURCHASED EXTERNALLY
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$188.12/wheel
| Part Number | R228-1880-73BN+45C715 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 71.5 |
| Load Capacity | 1984.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 26.00 |
0 Available
7 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
$188.12/wheel
| Part Number | R228-1880-73BN+45C715 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 71.5 |
| Load Capacity | 1984.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 26.00 |
0 Available
7 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$250.84/wheel
| Part Number | R228-2080-73BN+45C715 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 71.5 |
| Load Capacity | 1984.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 31.40 |
0 Available
90 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$250.84/wheel
| Part Number | R228-2080-73BN+45C715 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 71.5 |
| Load Capacity | 1984.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 31.40 |
0 Available
90 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
R228 20x8.0 5x127mm +45 71.5mm BLK
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Weight | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| R228-1880-73BN+45C715 | 18x8 +45 | 5 x 5" (127mm) | 71.5 | 1984.00 | Conical | 26.00 | Low Stock * | $188.12 |
| R228-2080-73BN+45C715 | 20x8 +45 | 5 x 5" (127mm) | 71.5 | 1984.00 | Conical | 31.40 | In Stock * | $250.84 |