PLEASE NOTE THAT WE NO LONGER
INSTALL NEW TIRES PURCHASED EXTERNALLY
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$194.40/wheel
| Part Number | R189-1880-31BN+45C634 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Centerbore | 63.4 |
| Load Capacity | 1797.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 28.40 |
0 Available
84 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$194.40/wheel
| Part Number | R189-1880-31BN+45C634 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Centerbore | 63.4 |
| Load Capacity | 1797.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 28.40 |
0 Available
84 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$257.11/wheel
| Part Number | R189-2085-31BN+45C634 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Centerbore | 63.4 |
| Load Capacity | 1797.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 35.80 |
0 Available
36 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$257.11/wheel
| Part Number | R189-2085-31BN+45C634 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.25" (108mm) |
| Centerbore | 63.4 |
| Load Capacity | 1797.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 35.80 |
0 Available
36 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
R189 20x8.5 5x108mm +45 63.4mm BLK
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Weight | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| R189-1880-31BN+45C634 | 18x8 +45 | 5 x 4.25" (108mm) | 63.4 | 1797.00 | Conical | 28.40 | In Stock * | $194.40 |
| R189-2085-31BN+45C634 | 20x8.5 +45 | 5 x 4.25" (108mm) | 63.4 | 1797.00 | Conical | 35.80 | In Stock * | $257.11 |