PLEASE NOTE THAT WE NO LONGER
INSTALL NEW TIRES PURCHASED EXTERNALLY
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$228.89/wheel
| Part Number | F263-1985-44ZT+40C726 |
| Bolt Pattern | 5 x 112mm |
| Centerbore | 72.6 |
| Load Capacity | 1797.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 27.12 |
0 Available
6 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
$228.89/wheel
| Part Number | F263-1985-44ZT+40C726 |
| Bolt Pattern | 5 x 112mm |
| Centerbore | 72.6 |
| Load Capacity | 1797.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 27.12 |
0 Available
6 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$283.49/wheel
| Part Number | F263-2085-65ZT+40C726 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 72.6 |
| Load Capacity | 1797.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 28.20 |
0 Available
15 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$283.49/wheel
| Part Number | F263-2085-65ZT+40C726 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 72.6 |
| Load Capacity | 1797.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 28.20 |
0 Available
15 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
Vybz 22x9.0 5x114.3mm +38 72.6mm BRZ / SAT
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Weight | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| F263-1880-44ZT+40C726 | 18x8 +40 | 5 x 112mm | 72.6 | 1797.00 | Conical | 24.69 | Out of Stock | $215.99 |
| F263-1880-65ZT+40C726 | 18x8 +40 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 72.6 | 1797.00 | Conical | 24.69 | Out of Stock | $215.99 |
| F263-1985-44ZT+40C726 | 19x8.5 +40 | 5 x 112mm | 72.6 | 1797.00 | Conical | 27.12 | Low Stock * | $228.89 |
| F263-1985-65ZT+40C726 | 19x8.5 +40 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 72.6 | 1797.00 | Conical | 27.12 | Out of Stock | $254.32 |
| F263-2085-44ZT+40C726 | 20x8.5 +40 | 5 x 112mm | 72.6 | 1797.00 | Conical | 28.20 | Inquire for Stock | Inquire for Price |
| F263-2085-65ZT+40C726 | 20x8.5 +40 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 72.6 | 1797.00 | Conical | 28.20 | In Stock * | $ |