PLEASE NOTE THAT WE NO LONGER
INSTALL NEW TIRES PURCHASED EXTERNALLY
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$144.23/wheel
| Part Number | F250N-1665-49MN+40C601 |
| Bolt Pattern | 4 x 100mm |
| Centerbore | 60.1 |
| Load Capacity | 1521.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 19.80 |
0 Available
96 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$144.23/wheel
| Part Number | F250N-1665-49MN+40C601 |
| Bolt Pattern | 4 x 100mm |
| Centerbore | 60.1 |
| Load Capacity | 1521.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 19.80 |
0 Available
96 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$144.23/wheel
| Part Number | F250N-1665-65MN+45C661 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 66.1 |
| Load Capacity | 1488.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 19.00 |
0 Available
128 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$144.23/wheel
| Part Number | F250N-1665-65MN+45C661 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 66.1 |
| Load Capacity | 1488.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 19.00 |
0 Available
128 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$156.77/wheel
| Part Number | F250N-1770-65MN+35C661 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 66.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 22.20 |
0 Available
13 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$156.77/wheel
| Part Number | F250N-1770-65MN+35C661 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 66.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 22.20 |
0 Available
13 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$156.77/wheel
| Part Number | F250S-1770-65MN+49C561 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 56.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 22.20 |
0 Available
84 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$156.77/wheel
| Part Number | F250S-1770-65MN+49C561 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 56.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 22.20 |
0 Available
84 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$174.99/wheel
| Part Number | F250S-1770-80MN+49C561 |
| Bolt Pattern | 5 x 100mm |
| Centerbore | 56.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 21.40 |
0 Available
4 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
$174.99/wheel
| Part Number | F250S-1770-80MN+49C561 |
| Bolt Pattern | 5 x 100mm |
| Centerbore | 56.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 21.40 |
0 Available
4 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$188.12/wheel
| Part Number | F250N-1880-65MN+35C661 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 66.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 27.00 |
0 Available
167 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$188.12/wheel
| Part Number | F250N-1880-65MN+35C661 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 66.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 27.00 |
0 Available
167 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$188.12/wheel
| Part Number | F250N-1880-65MN+45C661 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 66.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 26.00 |
0 Available
151 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$188.12/wheel
| Part Number | F250N-1880-65MN+45C661 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 66.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 26.00 |
0 Available
151 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$188.12/wheel
| Part Number | F250S-1880-80MN+45C561 |
| Bolt Pattern | 5 x 100mm |
| Centerbore | 56.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 26.00 |
0 Available
10 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
$188.12/wheel
| Part Number | F250S-1880-80MN+45C561 |
| Bolt Pattern | 5 x 100mm |
| Centerbore | 56.1 |
| Load Capacity | 1576.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 26.00 |
0 Available
10 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Available |
RABAIS 10% (En ligne seulement)
$188.12/wheel
| Part Number | F250S-1880-65MN+45C561 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 56.1 |
| Load Capacity | 1653.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 26.20 |
0 Available
8 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
$188.12/wheel
| Part Number | F250S-1880-65MN+45C561 |
| Bolt Pattern | 5 x 4.5" (114.3mm) |
| Centerbore | 56.1 |
| Load Capacity | 1653.00 |
| Lug Seat | Conical |
| Weight | 26.20 |
0 Available
8 Available
| In-Store | Not Available | |
| Ship to Store* | Low Availability |
Aventure 18x8.0 5x100mm +45 56.1mm GM
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Weight | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| F250N-1665-49MN+40C601 | 16x6.5 +40 | 4 x 100mm | 60.1 | 1521.00 | Conical | 19.80 | In Stock * | $144.23 |
| F250N-1665-65MN+45C661 | 16x6.5 +45 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 66.1 | 1488.00 | Conical | 19.00 | In Stock * | $144.23 |
| F250N-1770-65MN+35C661 | 17x7 +35 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 66.1 | 1576.00 | Conical | 22.20 | In Stock * | $156.77 |
| F250N-1770-65MN+45C661 | 17x7 +45 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 66.1 | 1576.00 | Conical | 21.60 | Out of Stock | $174.19 |
| F250N-1880-65MN+35C661 | 18x8 +35 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 66.1 | 1576.00 | Conical | 27.00 | In Stock * | $188.12 |
| F250N-1880-65MN+45C661 | 18x8 +45 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 66.1 | 1576.00 | Conical | 26.00 | In Stock * | $188.12 |
| F250S-1665-80MN+45C561 | 16x6.5 +45 | 5 x 100mm | 56.1 | 1488.00 | Conical | 19.40 | Out of Stock | $160.99 |
| F250S-1770-65MN+49C561 | 17x7 +49 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 56.1 | 1576.00 | Conical | 22.20 | In Stock * | $156.77 |
| F250S-1770-80MN+49C561 | 17x7 +49 | 5 x 100mm | 56.1 | 1576.00 | Conical | 21.40 | Low Stock * | $ |
| F250S-1880-65MN+45C561 | 18x8 +45 | 5 x 4.5" (114.3mm) | 56.1 | 1653.00 | Conical | 26.20 | In Stock * | $188.12 |
| F250S-1880-80MN+45C561 | 18x8 +45 | 5 x 100mm | 56.1 | 1576.00 | Conical | 26.00 | In Stock * | $188.12 |